תכנון מרפאות שיניים

CIMG7145-Custom1תכנון מרפאת שיניים אינו דבר טריוואלי. בנוסף לארגונומיה ישנם כללים ומידות הקבועים מראש שיש לשמור עליהם ולכן לא כל אחד יכול ומוסמך לתכנן מרפאת שיניים. ניסיון של עשרות שנים בתכנון ובעיצוב מרפאות שיניים והכרת הציוד הדנטלי "על קרביו" הופכים את המקצוענים של חיפה מדיקל למומחים בתחום.

תכנון ועיצוב מרפאת שיניים נעשה בחיפה מדיקל באחת משתי דרכים:

  • הרופא מספק לחיפה מדיקל סקיצה אדריכלית של החלל והצוות המקצועי של חיפה מדיקל מתכנן את המרפאה על בסיס הסקיצה.
  • האדריכל שהרופא בחר לעבוד עמו מסתייע בצוות המקצועי של חיפה מדיקל בייעוץ, בעיצוב ובתכנון.

CIMG7161-Custom1הגורם החשוב ביותר במרפאת שיניים הוא הגורם האנושי. ארגונומיה היא מדע השם דגש על ביצוע פעולות באופן היעיל ביותר האפשרי תוך הקטנה של גורם העייפות ואי הנוחות למינימום. מבחינה זו, נוחות העבודה של הרופא וגישה קלה שלו לפציינט הם שני הדברים החשובים ביותר העומדים בבסיסו של כל תכנון ועיצוב מרפאה.

ברמה הטכנית, תכנון מרפאה נכון לוקח בחשבון לא רק את היוניט והרנטגן שנרכשו עבור המרפאה אלא גם אופציות התרחבות ושדרוג עתידיות. מאחר שכל הציוד הוא מודולארי וככל שהטכנולוגיה מתקדמת היוניטים גדלים וכוללים יותר ויותר אופציות אין די בתכנון הצנרת, הניקוז והחשמל כבעבר אלא יש לקחת בחשבון נקודות תקשורת קבועות, תקשורת אלחוטית, עומסי חשמל משתנים וגדלים, מקום להוספת מסכים ועוד.

 

CIMG7169-Custom1בנוסף, מרפאת שיניים נתפסת לעתים קרובות כמקום מאיים ולא נעים על ידי הפציינטים. תפיסה זו ניתנת לשינוי פעמים רבות כבר מהרושם הראשוני שמקבל הפציינט בהיכנסו למרפאה ומהאווירה השורה בה. מתוך הבנה של תפיסת המרפאה על ידי פציינטים החלטנו בחיפה מדיקל לספק לא רק את הציוד הדנטלי הנדרש למרפאה אלא גם ריהוט איטלקי מיוחד למרפאות בעיצובים מרהיבים ובשלל צבעים וקישוטים שונים מיוחדים, משעשעים ונעימים.תכנון מרפאות שיניים בחיפה מדיקל לוקח בחשבון את כל הנ"ל ומסתייע בציוד הטוב והמתקדם ביותר שאנו מייבאים ונמשווקים. תכנון מרפאה על ידי הצוות המקצועי של חיפה מדיקל כולל בתוכו אבזור מלא החל מהציוד העיקרי (היוניט והרנטגן) דרך הציוד הנלווה (כלי יד, סאקשנים, קומפרסורים) וכלה בריהוט וקישוטים ייחודיים.